Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet
annons för havskajakledarläger 2025

Skärgårdsläger för havskajakledare 2025

Nu öppnar vi anmälan till årets ledarläger för havskajakledare! Helgen den 22–24 augusti bjuder vi in kajakledare till vår mötesplats för ledare som vill mötas, lära mer, utvecklas och utbyta kunskaper och erfarenheter. Vi kommer att vara strax utanför vackra Arkösund.

För femte året i rad arrangerar vi vår uppskattade fortbildningshelg för kajakledare. I år är vi tillbaka på ostkusten, närmare bestämt i Arkösund i Östergötland. Precis som tidigare år utlovas högkvalitativa pass med kompetenta instruktörer, där de olika delarna i SKFs ledarutbildningar utgör teman för innehållet. Tillsammans skapar passledare och deltagare en lärorik helg, där allas erfarenheter är värdefulla.

Träffen startar kl. 15.00 fredagen 22 augusti, och avslutas kl. 15.00 söndagen 24 augusti.

Mer information och anmälan

Läs mer om helgen och anmäl dig här.
Antalet platser är begränsat, så vill du säkra din plats är det bra att inte vänta för länge med att anmäla dig. Först till kvar gäller.

Kontakt

Har du frågor, kontakta Katinka Ingves katinka.ingves@kanot.com tel 0766-114303.

Inspireras av tidigare läger

Publicerad: 2025-04-08

Senast uppdaterad: 2025-04-08

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 121 föreningar och runt 78 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Kiruna i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

PRENUMERERA PÅ SKF:S NYHETSBREV