Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet

FOrskajak Blå

Dalarna

Borlänge

Outdoor Pirate
Jimmy Thoréus
jimmy.thoreus@live.se

Älvdalen

Älvdalens Utbildningscentrum
Dennis Franzén
dennis.franzen@alvdalen.com

Gävleborgs län

Hudiksvall

Explore61N
Karin Trolin
karin@explore61n.se

Ljusdal

Upplev Järvsö
Anna-Maria Nyberg
annisnyberg@hotmail.com
Pelle Nyberg
pelle@upplevjarvso.se

Halland

Halmstad

Lund's Adventures
Kristian Lund
lund.kristian@outlook.com

Jämtland

Åre

Campus Åre
Jonas Brunnemyr
jonas.brunnemyr@are.se

Active Outdoor
Lars Larsson
lars@activeoutdoor.se

Närke

Jimmy Melin
jm_jobb@yahoo.se

Stockholm

Stockholm

Friluftsfrämjandet Tyresö
Håkan Mattsson
hawk.mattsson@gmail.com

Södermanland

Katrineholm

Resursteamet
Jonas Forsmark
jonas@softskills.se

Uppsala

Sport Adventure Travels
Nenad Martinis
info@sportadventuretravels.se

Västernorrland

Indal

Sweden Outdoors Coaching
Matt Larsson Clifford
info@outdoorscoaching.se

 

Publicerad: 2022-12-16

Senast uppdaterad: 2022-12-16

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 125 föreningar och runt 90 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Luleå i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

FÖLJ OSS
Facebook
Instagram
Nyhetsbrev