Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet

Havskajak Blå

Dalarna

Älvdalen

Älvdalens Utbildningscentrum
Dennis Franzén
dennis.franzen@alvdalen.com

Jämtland

Mörsil

Urax Aktiviteter
Urban Axelsson
urban.axelsson@me.com

Åre

Årekanotisterna
Anders Öström
anders.ostrom@gmail.com

Skåne

Malmö

Kanotföreningen Öresund
Anders J Johansson
andersjjohanssson@gmail.com

Stockholm

Norrtälje

Svenska Kanotförbundet
Fredrik Karlsson
fredrik.karlsson@kanot.com

Kajak & Uteliv
Alex Patterson
info@kajak-uteliv.com

Stockholm

Brunnsvikens Kanotklubb
Kristina Löwenberg
xc4u2u@gmail.com
Leif Löwenberg
leif.lowen@gmail.com

Friluftsfrämjandet Haninge
Francois Herrault
francois@herrault.com

Filuftsfrämjandet Lidingö
Clara Thunberg
clarathunberg@hotmail.com

Friluftsfrämjandet Mälaröarna
Grzegorz Rozik
grzegorz.rozik@skanpol.com

Friluftsfrämjandet Riks
Carl Crafoord
carl@friluftsframjandet.se

Friluftsfrämjandet Tyresö
Håkan Mattsson
hawk.mattsson@gmail.com

Horisont Kajak
Carin Green
info@horisontkajak.se
Johan Skarelius
johan.skarelius@gmail.com
Lars Jäderström
lars.jaderstrom@gmail.com
Sanna Heikura
sankatarina@gmail.com

Paddla i Pampas
Emil Gyllenberg
emil@melkerofsweden.se

Stockholms Guidebyrå
Staffan Ekholm
staffan@stockholmsguidebyra.se

Stockholms Paddlarklubb
Ann Kessler
anntkessler@gmail.com
Thomas Jarnehed
t.jarnehed@gmail.com

Södermanland

Katrineholm

Svenska Kanotförbundet
Jonas Forsmark
jonas@softskills.se

Uppsala

Sport Adventure Travels
Nenad Martinis
info@enstasport.se

Västernorrland

Indal

Sweden Outdoors Coaching
Matthew Larssson Clifford
info@outdoorscoaching.se

Västra Götaland

Billdal

SeaKayak Billdal
Mikael Svalstrand
mikael.svalstrand@hotmail.se

Grebbestad

Nautopp
Torbjörn Söderholm
torbjornsoderholm@nautopp.com

Stenungsund

Insikt Ute
Mirjam Hamsten
tomasmirjam@hotmail.com
Tomas Hamsten
tomas.hamsten@gmail.com

Uddevalla

Upplevelsebolaget
Joakim Hermansson
info@upplevelsebolaget.com

Örebro

Kayqa
Johan Karlström
johan@kayaqa.se

Östergötland

Linköping

Linköpings Kanotklubb
Håkan Ekstedt
blankvatten@gmail.com

Söderköping

Blue Coast Adventure
Kevin Brown
kevin@bluecoastadventure.se









Publicerad: 2022-12-16

Senast uppdaterad: 2022-12-16

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 125 föreningar och runt 90 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Luleå i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

FÖLJ OSS
Facebook
Instagram
Nyhetsbrev