Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet

Kontakt

Tillsammans förverkligar vi paddlingsdrömmar – stora som små. Genom att sprida information kring vår verksamhet, tävlingsresultat och andra intressanta berättelser inspirerar vi fler till att komma i rörelse och kanske ända upp till toppen i världseliten.

Välkommen att höra av dig om du vill veta mer.

Lars Martinsson
Ordförande
styrelsen@kanot.com

Dag Johansson
Generalsekreterare
dag.johansson@kanot.com
070-372 54 48

Helene Ripa
Kommunikatör
helene.ripa@kanot.com
073-568 25 34

Förbundskaptener och grenansvariga

Drakbåt

Elin Thulin
elth96@gmail.com

Forspaddling och Freestyle

Jimmy Melin
jm_jobb@yahoo.se

Havskajak

Vakant

Kanotpolo och Kajakcross

Nenad Martinis
Förbundskapten
nenad.martinis@kanot.com
info@enstasport.se

Kanotpolo

Eva Lindmark
evakanotpolo@yahoo.se

Kanotsegling

Kalle Jonasson
kalle@kjsailing.com

Maraton

Vakant

Parakanot

Per-Erik "Peken" Rönnestrand
Förbundskapten
peken.ronnestrand@kanot.com

Sprint

Per-Erik "Peken" Rönnestrand
Förbundskapten
peken.ronnestrand@kanot.com

David Rytter Larsen
Head Coach
david.larsen@kanot.com

Stand Up Paddling

Patrick "Paddy" Boyum
patrick@boyum.se

Surfski

Emma Levemyr
emma@emmalevemyr.se


Publicerad: 2022-12-08

Senast uppdaterad: 2022-12-19

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 125 föreningar och runt 90 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Luleå i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

FÖLJ OSS
Facebook
Instagram
Nyhetsbrev