Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet

VÅR Personal

Välkommen att kontakta med någon av Svenska Kanotförbundets medarbetare vid funderingar, idéer eller om du är nyfiken och vill veta mer om vår verksamhet. Nedan ser du vilka som jobbar inom SKF och deras olika huvudområden.

Du når oss även på info@kanot.com.


KANSLIET

Dag Johansson
Generalsekreterare

dag.johansson@kanot.com
070-372 54 48

Helene Ripa
Kommunikatör

helene.ripa@kanot.com
073-568 25 34

Johan Nilsson
Utvecklare förening & träning

johan.nilsson@kanot.com
073-331 19 79

Danny Hallmén
Utvecklare tävling & para

danny.hallmen@kanot.com
073-625 41 98

Katinka Ingves
Utvecklare friluftsliv & rekreation

katinka.ingves@kanot.com
076-611 43 03

Åsa Andersson
Utvecklare friluftsliv & rekreation

asa.andersson@kanot.com
076-639 50 23

 

 

ELITVERKSAMHET

Slätvatten – Sprint och maraton

Åsa Eklund
High Performance Mangager – Slätvatten

asa.eklund@kanot.com
073-331 19 77

Peken Rönnestrand
Förbundskapten – Sprint & Para

peken.ronnestrand@kanot.com
070-388 86 92

David Rytter Larsen
Head Coach – Sprint

david.larsen@kanot.com
070-792 17 95

Peter Orban
Förbundstränare – Sprint

peter.orban@kanot.com


Kanotslalom och kajakcross

Nenad Martinis
Förbundskapten – Kanotslalom & Kajakcross

nenad.martinis@kanot.com

 

 

Publicerad: 2022-11-30

Senast uppdaterad: 2023-01-30

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 125 föreningar och runt 90 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Luleå i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

FÖLJ OSS
Facebook
Instagram
Nyhetsbrev