Gå till innehåll
Svenska Kanotförbundet

Utbildare GSRt

Nedan finns en lista på utbildare i GSRT – Grundläggande Räddning och Säkerhetsteknik inom Svenska Kanotförbundet. De är behöriga att hålla olika utbildningar inom utbildningsstrukturen. Utbildarna är sorterade på ort.

Kontakt

Hittar ni ingen utbildare i er närhet så kontakta oss så hjäper vi dig.

Katinka Ingves
katinka.ingves@kanot.com
076-611 43 03


Utbildare GSRT


Ort A–Ö

Namn utbildare

E-post

Askersund

Kersti Beck Larsson

kerstibecklarsson@friluftsframjandet.se

Borås

Stefan Gustavsson

stefan.gustavsson.sg@gmail.com

Göteborg

Hanna Olausson

kontakt@naturtid.se

Göteborg

Tobias Sloth Hansen

kontakt@naturtid.se

Helsingborg

Peter Palmer

peter@nemoe.se

Hudiksvall

Karin Trolin

karin@explore61n.se

Indal

Matt Larsson Clifford

info@outdoorscoaching.se

Kalmar

Stefan Gustavsson

stefan.gustavsson.sg@gmail.com

Katrineholm

Jonas Forsmark

jonas@softskills.se

Laxå/Tived

Lovisa Larsson

tracelessintiveden@gmail.com

Luleå

Henrik Pernsteiner

henrik.pernsteiner@gmail.com

Luleå

Viktor Ek

viktor.ea.ek@gmail.com

Malmö

Anders J Johansson

andersjjohansson@gmail.com

Malmö

Torbjörn Ängquist

torbjorn.angquist@gmail.com

Norrtälje

Fredrik Karlsson

fredrik@kayakoutdoors.se

Nyköping

David Bechtel

david.bechtel@realgymnasiet.se

Skara

Anders Blom

anders.blom@svenskakyrkan.se

Skåne

Peter Palmér

info@swedenoutdoor.se

Stenungsund

Mirjam Hamsten

tomasmirjam@hotmail.com

Stenungsund

Tomas Hamsten

tomas.hamsten@gmail.com

Stockholm

Anna Nordström

anna_kc_nordstrom@yahoo.se

Stockholm

Carin Green

info@horisontkajak.se

Stockholm

Carl Crafoord

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

Stockholm

Clara Tesch Thunberg

clarathunberg@hotmail.com

Stockholm

Håkan Mattsson

hawk.mattsson@gmail.com

Stockholm

Johan Skarelius

johan.skarelius@gmail.com

Stockholm

Karin Åmossa

karin.amossa@gmail.com

Stockholm

Martin Hauffman

martin@kajaknomaderna.se

Sundsvall

Patrik Almgren

patrikalmgren@hotmail.com

Stockholm

Staffan Ekholm

staffan@stockholmsguidebyra.se

Sundsvall

Matt Larsson Cifford

info@outdoorscoaching.se

Uddevalla

Joakim Hermansson

jocke@upplevelsebolaget.se

Umeå

Magnus MacNeil

magnus.macneil@gmail.com

Västerås

André Axelsson

andre@lakesideadventure.se

Växjö

Paul Nilson

paul.nilson@ssgb.se

Älvdalen

Dennis Franzén

dennis@alvdalen.com




Publicerad: 2023-02-06

Senast uppdaterad: 2024-01-22

Författare: Helene Ripa

OM OSS
Svenska Kanotförbundet har sedan 1904 organiserat svensk kanot. Idag har SKF 121 föreningar och runt 90 Godkända Kanotcentraler. Vi finns från Kiruna i norr till Malmö i söder. Ni som paddlar finns även på andra ställen i Sverige, men vi för din talan – oavsett om du är medlem eller inte.

KONTAKT
Svenska Kanotförbundet
Såningsvägen 1
954 42 Södra Sunderbyn

Telefon: 070-372 54 48
E-mail: info@kanot.com

PRENUMERERA PÅ SKF:S NYHETSBREV